לימודי אנגלית לילדים

ללמד את הילדים אנגלית בכל מיני שיטות

בעולם שבו אנו חיים והכל מתקדם כל כך מהר ויש אין ספור התרחשויות בין אנשים ברשתות ובמדיות החברתיות – הכל איכשהו נוגע לשפה אנגלית כשילדנו נחשפים אליה הרבה יותר ממה שנחשפנו אנחנו בילדותינו. ההתרחבות העולמית והתרבותית על ישראל הפכה את האנגלית לשפה שמוכרחה להיות שגורה בקרב ילדים ובמבוגרים כדי שיצליחו לתקשר בצורה הטובה ביותר עם כל מה שמוצע להם כיום.

היום לימוד אנגלית לילדים מתחיל כבר מכיתה ב', אולם, קיימות גם אופציות רבות שיאפשרו לילדים ללמוד אף קודם – וזה מומלץ! ילדים שלומדים את האנגלית בטרם עת, ירכשו מיומנויות חשובות ויגיעו לבית הספר עם בטחון גדול בשפה ורוב הסיכויים שישיגו ציונים טובים ולא יישארו מאחור. אז איך ניתן ללמד את הילדים שלכם אנגלית? להלן מספר עצות שיוכלו לסייע להטמיע בהם את השפה בשיטות מעט יותר יצירתיות.

מוזיקה ושירים – אחת הדרכים המומלצות ללמד ילדים את השפה היא על ידי שירים ומוזיקה. ילדים אוהבים להקשיב לצלילים שמתנגנים בשפה ברורה. שירים שיושמעו כמה וכמה פעמים גם יגרמו להם לחזור על המילים. מוטב גם להשמיע לילדים שירים קלאסיים עם אנגלית תקנית, ניתן לגם לתרגם עבורם את המילים ולשיר יחד איתם מתוך דף מודפס עם מילים.
משחקים ויצירה – דרך מצוינת ללמוד אנגלית היא דרך משחקי קופסא בשפה אנגלית וגם משחקי יצירה כמו הכנת שלטים לבית (לחללים השונים), הכנת שלטים עם מסרים חיוביים באנגלית, הכנה של משחק הזיכרון באנגלית וכולי.
דיבור השפה בבית – כדאי להתחיל לשוחח מדי פעם באנגלית בבית. אבל חשוב לשים לב שאתם מדברים בשפה תקנית ושתתמקדו בשיחה בנושאים שמעניינים את הילד – שיח על משחקי מחשב שהוא מתעניין בהם, מתי הולכים לרכוש נעלי ספורט חדשות, כך הוא יירתם הרבה יותר מהר לשיחה.
סאמר סקול – שלחו את ילדכם לסאמר סקול בחו"ל, זה כל עוד הוא מעל גיל 12. זאת בהחלט דרך מקורית לסייע להם ללמוד את השפה האנגלית וגם למצוא פעילות ייחודית בחופש הגדול. סאמר סקול תהייה עבורם חוויה שתארך 10 ימים בה הם ילמדו, ישוחחו ויתנהלו באנגלית. כך למעשה כל ילד ילמד את השפה כשבמקביל הוא יהנה מחוויה בלתי נשכחת.
קריאה של שלטים – דרך נוספת להטמיע שפה חדשה בילדים היא באמצעות קריאה של כל שלט אליו הוא נחשף. כיום כמעט כל השלטים כתובים בעברית ורבים מהם מתורגמים גם לאנגלית, אפשר לקרוא את השלטים בזמן נסיעה או בטיול ולהפוך את זה ממש למשחק.
סרטים באנגלית – מלבד כל הסרטונים ברשת ילדכם נחשף אליהם באנגלית, תוכלו גם לצפות יחד בסרטים לכל המשפחה בנטפליקס או בכל ערוץ והכי חשוב בלי תרגום. הבחירה בלי תרגום תאלץ אתכם מדי פעם להסביר לילדכם את מה שמתרחש, או מה זה אמר לזה, אבל השמיעה לשפה בהיעדר תרגום תהייה עבורם משמעותית ביותר.

מחפשים מקום איכותי שיסייע לילדכם בלימודי אנגלית? בבית ספר לאנגלית של רן קרני מעניקים שיעורי אנגלית לילדים בכל גיל, על ידי צוות מורים מוכשר ומקצועי שמתמקצע בהנגשת השפה בדרך החווייתית והמהנה ביותר! לפרטים נוספים צרו קשר.